Geografické rozhledy

Geografické rozhledy

Časopis Geografické rozhledy je nedílnou součástí života každého geografa. Jedná se o časopis pro učitele zeměpisu, studenty geografie i širokou veřejnost se zájmem o geografická témata. Svým obsahem se pohybuje na pomezí populárně naučných časopisů a odborných periodik, a proto je ideálním prostředkem pro zasvěcení nových geografů. Studenti geografie využívají časopis jako studijní materiál, prostor pro vlastní publikování. Zájemci o studium geografie zde naleznou spoustu užitečných informacích hodících se k přípravě na přijímačky nebo pro Korespondenční seminář. Ostatní čtenáři si Geografické rozhledy rádi pročtou u kávy, v tramvaji nebo před spaním.

Geografické rozhledy vycházejí již od roku 1990 a přispívají do něj geografové z celého Česka i ze Slovenska, dokonce i z Polska (vychází v češtině). Samotná tvorba časopisu probíhá na naší fakultě a máte proto jedinečnou možnost stát u vydávání Rozhledů v první linii nebo se na něm i podílet.

V archivu je zveřejněno 27 ročníků Geografických rozhledů (cca 2 600 článků v pdf). Poslední dvě čísla jsou přístupná pouze předplatitelům. Předplatné stojí 335 Kč za ročník (5 čísel) a objednat si jej můžete online. Kromě toho můžete Geografické rozhledy sledovat na Facebooku i Instagramu.