Kampus Albertov

Kampus Alberov

Většina výuky probíhá v kampusu Albertov nacházejícím se v historickém centru Prahy a v těsné blízkosti Karlova náměstí a Vyšehradu. Tato historický významná budova poskytuje studentům kompletní zázemí pro studium. Naleznete zde přednáškové místnosti, specializované učebny, knihovnu geografe, mapovou sbírku, počítačovou studovnu i specializované laboratoře.

Kromě zázemí pro vzdělávání se v budově také nachází Bistro Živina, které již podle názvu napovídá, že se zde můžete zastavit na kávu, ale i něco dobrého k doplnění živin během vašeho dne na fakultě. Součástí bistra je studentský klub. Asi 200 metrů od budovy se nachází menza Albertov, kde se za částku 50 – 70 Kč můžete naobědvat v časech 10:45 – 14:30. Na výběr je vždy minimálně ze 4 jídel (u toho jedno vegetariánské) a jednoho minutkového jídla za ceny 60 – 80 Kč. V nabídce je i salátový bar, dezerty nebo bagety za studentské ceny. Obědy se platí pomocí studentské karty. Jídelníček nalezte ZDE. Další možností stravování je tradiční Bistro Golda, které najdete v suterénu budovy Hlavova 8. V této budově se také nachází velká společenská místnost pro studenty – Chladič. Je to místo pro neformální setkávání, studium i soukromé akce jako Vánoční večírky, divadelní představení nebo tematické večery.

Po dobrém obědě můžete zajít do krásného parku Ztracenka nebo na Albertovské stráně. Z obou míst je krásný výhled na Prahu a poskytují prostor pro načerpání nové energie do studia. Na Albertovských stáních bylo v roce 2017 vybudován přednáškový venkovní amfiteátr.

Kampus Albertov čekají v dalších letech velké změny. V místech současné menzy by měla v roce 2020 započít výstavba nových budov. Tento projekt společně realizuje Přírodovědecká fakulta, 1. lékařská fakulta a Matematicko-fyzikální fakulta. Více o projektu naleznete na stránkách projektu. Pro Univerzitu Karlovu i zúčastněné fakulty se jedná o mimořádnou rozvojovou výzvu a největší investiční akci za několik posledních dekád.

Foto vybraného projektu.

Pro dopravu do kampusu se využívá tramvaj číslo 14, 18 nebo 24 do zastávky Albertov. Nejbližší stanicí metra je Karlovo náměstí a I. P. Pavlova. V blízkosti se nachází také obchod Lidl, Asijské bistro nebo pekárna. Další zajímavá místa naleznete v naší interaktivní mapě.